What's Next? Oplevelser i Hovedstaden

Præsenteres af BAO

Dato: 27. april 2022

Tid: 15:00-18:00

Sted: Hangaren - Refshalevej 185, København

Vær med når BAO ser frem mod de næste år for oplevelsesproducenter i København. Mød  Kultur- og Fritidsborgmester Mia Nyegaard (R), teknik- og miljøordfører Astrid Aller (F), kultur- og fritidsordfører Jonas Bjørn (S), og teknik- og miljøordfører Helle Bonnesen (C), når de i panelet bliver stillet spørgsmål der angår rammer og betingelser for events i Hovedstaden de næste år. 

Efterfølgende byder BAO på forfriskninger, og afslutter eventet med at se fremad mod de events vi kan forvente de næste år. Hør eks. om Tour De France kick-off’en i 2022 og Copenhagen in Common i 2023, m.fl.

Efter eventet er der forfriskninger i baren og god tid til at netværke med kolleger fra branchen.

Eftermiddagens program

  • 15:00 Dørene åbner
  • 15:05 Velkommen v. BAO og moderator Simon Reenberg
  • 15:10 Panel: Hvad bringer de næste 4 år for oplevelsesbranchen? inkl Q&A
  • 16:00 Pause
  • 16:30 Hvad kan vi se frem til de næste par år?
    • Tour De France kick-off v. Ida Bigum direktør i Grand Départ Copenhagen, og Tine Green, programleder for Tour de France København
    • Copenhagen in Common v. Kristine Munkgård Pedersen, programleder for World Capital of Architecture 2023
    • tba
  • 17:00 Baren serverer forfriskninger og snacks!


Adresse: Refshalevej 185

Der er ingen billetter til salg i øjeblikket til denne event.