Arla fejrer lanceringen af deres nye kogebog 'MAD med mere grønt' og Den Nationale Grøntuge – og du er inviteret.
Kogebogen bugner af lækre opskrifter fyldt med grøntsager – og det samme gør vores store grønne bord, som du kan gå på opdagelse i til eventet. Glæd dig til farverige, sprøde og smagfulde grøntsager, og smag dig igennem bogens bedste dips, dressinger, sylt og sprøde drys. Måske finder du en ny favorit.
Din vært
I en travl hverdag kan det være en udfordring at få grøntsagerne til at fylde mere. Derfor har Arla Inspirationskøkken i Mad med mere grønt samlet deres bedste opskrifter, tips og tricks, så du nemt kan få flere grøntsager ind i hverdagen – også når der er kød, fisk eller fjerkræ på tallerkenen.
Sprøde grønne snacks med alverdens lækre dips
Arrangementet er en del af Copenhagen Cooking, en årligt tilbagevendende madfestival i København. I 10 dage fra 15. – 24. august samler vi de absolut bedste kokke, restauranter, gastro-nørder, kulturinstitutioner og madfolk for at hylde hovedstadens madscene.
Følg Copenhagen Cooking her:
Facebook
Instagram
Nyhedsbrev